Your IP: 54.159.91.117
Hostname:
ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Brak Prądu!

Witam,

w dniu 31-03-2016 (czwartek) nasz dostawca prądu w godzinach 8 - 12 odłączy od zasilania pół Zawodzia:

W związku z brakiem zasilania serwerowni i części koncentratorów, nie będzie możliwości transmisji sygnału internetowego. Chociaż utrudnienia nie wynikną z naszej winy to i tak przepraszamy użytkowników ASK "Nelka" za niedogodności. Trzeba też zaznaczyć, że znając ostatnie poślizgi TAURON-u podczas przełączania sieci napowietrznych należy się liczyć, że sieć odzyska sprawność o wiele później niż to zostało ogłoszone!

Wasz Ted

Koniec z torrentami, bearshear, emule itp... !!!

Witam od miesiąca ASK NELKA cieszy się współpracą z nowym dostawcą internetu. Parametry łącza (Mir) ustalone na jednego użytkownika to 3Mbps/3Mbps oraz 30Mbps/30Mbps (download/upload) do śląskiego szkieletu światłowodowego (3s). Nie wszyscy jednak dostrzegli, że wyłoniła się nowa możliwość szybkiej wymiany plików do 30Mbit/sec. Dlatego zwracam się z prośbą, jeżeli lubisz ściągać z sieci różne pliki, to sprawdź czy nie znajdziasz ich wśród tych kilkudziesięciu Terabajtów udostępnianych w DC++. Zapewniam Cię, że ściągniesz je kilka do kilkudziesięciu razy szybciej niż torrentem czy emułem, że o innych wynalazkach nie wspomne ;-). Mnie najszybciej plik o wielkości 700Mbajtów udało się ściągnąć w 3 minuty i 20 sekund! (oczywiście z DC++). Tu masz link do pobrania DC++ i ze wskazówkami jak go skonfigurować! Jedno z zdjęć się nie wyświetla, toteż po konfiguracji należy wybrać --> dodaj ulubiony HUB DC++, wpisać adres silesiaczat.pl, swoją ksywkę poprzedzoną prefiksem [ipt] np. [ipt]Marysia i zapisać. UWAGA W niektórych przypadkach musimy tryb łącza ustawić na pasywny.

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości! 3.04.09 ( w piątek) będziemy definitywnie odcinać osoby niepłacące.

Pozdrówka Wasz Ted