Your IP: 54.159.91.117
Hostname:
ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Brak Prądu!

Witam,

w dniu 31-03-2016 (czwartek) nasz dostawca prądu w godzinach 8 - 12 odłączy od zasilania pół Zawodzia:

W związku z brakiem zasilania serwerowni i części koncentratorów, nie będzie możliwości transmisji sygnału internetowego. Chociaż utrudnienia nie wynikną z naszej winy to i tak przepraszamy użytkowników ASK "Nelka" za niedogodności. Trzeba też zaznaczyć, że znając ostatnie poślizgi TAURON-u podczas przełączania sieci napowietrznych należy się liczyć, że sieć odzyska sprawność o wiele później niż to zostało ogłoszone!

Wasz Ted

Burze, burze, burze :(

W naszym pięknym karju coś pękło. Przynajmniej na ten tydzień. Pogoda nie sprzyja nam i prawie codziennie nadchodzą zapowiadane burze. Podobno ta sytuacja ma jeszcze utrzymywać się do końca miesiąca. W obawie przed uszkodzeniem urządzeń w trakcie burz, testujemy nowe rozwiązania tzn automaty wyłączające na okres burzy urządzenia podatne na uszkodzenie. Planujemy na jesień zakupić spawarkę do światłowodów i rozpocząć wymianę magistrali na optyczną. Szybkość takiej magistrali zwiększy się do 1000 Mbit/sec (1 Gbit/s), a odporność magistrali na wyładowania atmosferyczne wzrośnie do 99,99% co zwiększy niezawodność rówież w trakcie burz

Niestety jeszcze jesteśmy zmuszeni korzystać ze starych rozwiązań i możemy tylko życzyć sobie jak najmniej burzowych dni (mam nadzieję, że lipiec i sierpień nie będzie miał już takich serii ;-)

Pozdrówka - Wasz Ted