Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

Brak Prądu!

Witam,

w dniu 31-03-2016 (czwartek) nasz dostawca prądu w godzinach 8 - 12 odłączy od zasilania pół Zawodzia:

W związku z brakiem zasilania serwerowni i części koncentratorów, nie będzie możliwości transmisji sygnału internetowego. Chociaż utrudnienia nie wynikną z naszej winy to i tak przepraszamy użytkowników ASK "Nelka" za niedogodności. Trzeba też zaznaczyć, że znając ostatnie poślizgi TAURON-u podczas przełączania sieci napowietrznych należy się liczyć, że sieć odzyska sprawność o wiele później niż to zostało ogłoszone!

Wasz Ted

Uwaga na psiaki

Poproszono mnie o opublikowanie ostrzeżenia na stronie ASK NELKA. Nie jest to nasza normalna praktyka, ale tym razem temat dotyczy niewinnych zwierząt, dlatego zdecydowałem się na tę notkę.

W ostatnim czasie w rejonie Zawodzia oraz osiedla Gwiazdy ktoś rozrzuca „kiełbasy” nafaszerowane gwoździami lub trutką na szczury. Niestety naszym pieskom nie zawsze da się „przegadać”, żeby nie spożywały wszystkiego co znajdą na swojej drodze.  Zwierzęta konają w męczarniach. Dlatego ostrzegamy, żeby dokładnie pilnować naszych czworonogów podczas spacerów. Nie wypuszczać ich bez smyczy, a tym bardziej samych na spacer.

Zwróćmy też uwagę na podejrzane osoby np. wyrzucające przedmioty, lub paczuszki, w których mogą się znajdować w/w pułapki.

 

Z uwagi, że jesteśmy na etapie wymiany magistrali miedzianych na światłowody, co jest b. kosztowną inwestycją, prosimy o dokonywanie regularnych wpłat za korzystanie z sieci, umożliwi nam to szybkie zakończenie prac.

Pozdrawiam Wasz Ted

Opłaty!

W sobotę (08-03-2014) zostanie uruchomiony skrypt blokujący WSZYSTKICH, którzy zalegają z opłatami ponad 1 miesiąc! Zostaną zablokowane komputery, dla których nie odnotowano wpłat za styczeń 2014 i dalej. We wtorek (11-03-2014) zostaną zablokowane komputery, których właściciele nie uiścili opłat za luty 2014. Zdyscyplinowanie to ma na celu ściągnięcie środków potrzebnych na dalszą modernizację sieci, tak byśmy zdążyli przed wiosennymi burzami z uruchomieniem wszystkich magistrali światłowodowych. W związku z powyższym prosimy o dokonanie wpłat maksymalnie do piątku (07-03-2014) lub uzgodnienie przesunięcia terminu opłaty z administracją sieci. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość w przypadku pomyłek i niezwłoczne informowanie nas o nich.

Wszelkie reklamacje tylko na podstawie potwierdzeń!

Administracja ASK NELKA

Problemy! (21-02-2014)

W ostatnim czasie odnotowaliśmy kilka problemów w naszej sieci:

  1. ktoś lub coś zawiesza nam główny serwer odpowiedzialny za routing
  2. ktoś lub coś utrudnia nam transmisję na Goldsteiny
  3. ktoś lub coś zrywa nam kable (na szczęście nie magistralne)

Przypominam sobie, że kilkakrotnie przechodziliśmy już podobne sytuacje, potem chodziła po domach i plakatowała się pewna agresywna firma ze swoją usługą internetu. Później wracało wszystko do normy!

Oczywiście podjęliśmy działania mające na celu ustabilizowanie pracy sieci i już na dniach zostanie wymieniony główny serwer na całkiem niezłe cacko, które po zwiększeniu zabezpieczeń da pełną stabilność w korzystaniu z wszystkich usług! Później będziemy kontynuować wymianę magistrali na światłowód o przepustowości 1 Gigabit/s co znacznie przyspieszy działanie całej sieci.

Obecnie prosimy tylko o cierpliwość i regularne opłaty za korzystanie z internetu, tak by rozpoczęte prace mogły być zakończone bez większych opóźnień.

Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników ASK Nelka. Wasz admin Ted.