Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia webmasterzy serwisu życzą wszystkim użytkownikom sieci dużo zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego a w nadchodzącym nowym roku samych sukcesów i jak najmniejszej liczby dni bez netu.

Przypomnienie 4

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Pieniądze należy wpłacać Nieciowi lub Krisowi. Ostateczny termin to 20 grudzień - osoby które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 grudnia.Wszelkie pytania kierować do Niecia

10000 !

Nasz licznik na stronie przekroczył 10000 odwiedzin. Oby tak dalej. Możesz wejść do "STATYSTYK" i zobaczyc jak kształtowały się odwiedziny naszej strony.

Warkoholicy

Druga tura wyborów miss w dziale Warkoholicy

IRC

Właściwie to w sieci nie dzieje się nic ciekawego. W zamian zapraszamy wszystkich gości naszej strony do odwiedzenia również naszego serwera IRC, adres: nelka.trzepak.pl, #zawodzie (na kanał wchodzi się automatycznie). Tam zawsze się coś dzieje!

Nowy dział

Powoli zaczyna działać nowy dział Warkoholicy

UWAGA

Prosimy o usunięcie starej bramy: 212.106.170.65 i zamiany jej na nową : 212.106.170.126 oraz dopisania w "Konfiguracji WINS" numeru : 212.106.170.126 (dotyczy to tylko osób które mają IP w zakresie 212.106.170.67 - 212.106.170.125). Administracja Sieci prosi o dokonanie zmian do końca listopada.

W dn. 21.11.2001 w godz 9:30 - 12:30 na obszarze naszej sieci tj: od ul.Reja do ul.Czecha oraz po obu stronach ul. 1-go Maja będzie brak prądu, co oczywiście będzie wiązać się z niedziałaniem ASK "Nelka"

Prace sieciowe

Sobota 17.11.2001 godzina 11:00 zbiórka u Ted-a - prace sieciowe - patrz "Forum" !

Nowi użytkownicy sieci

Podłączone zostały 3 komputery "na Goldsztajnie" i jeden w "Małpim gaju". W sumie już będzie z 56 (choć nikt nie jest pewien :)

Forum

Od dzisiejszego dnia mamy na stronie własne forum. Zapraszamy ! Podziękowania dla Szycia za grafike na stronie ! Dziś także został podłączony nowy user - Tim.

Zmiana opłaty za podłączenie

Od dnia 1.11.2001 opłata za podłączenie komputera do sieci będzie wynosić 450 zł. Wszystkim niezdecydowanym radzimy podjęcie szybkiej decyzji.

Awaria

Dzisiaj miała miejsce awaria zasilania switcha "U Kingi" wiec zostala odcięta cała część sieci położona za nim, tj. ul. 1 Maja, Czarneckiego i Łokietka. Sieć nie miała wpływu na awarie ani na jej usuwanie, więc prosimy o wyrozumiałość.

Przypomnienie 2

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Kasa do Niecia lub Krisa. Ostateczny termin to 20 września. Osoby które nie zapłacą za internet do 20 września, zostana 21 sierpnia odcięte od sieci, aż do momentu uregulowania opłaty. Wszelkie pytania kierować do This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Burza

Z powodu poniedziałkowej burzy część sprzętu uległa awarii i wymagała wymiany. W tym celu zakupiono z pieniędzy sieciowych 3 switche oraz 2 huby. Z tego też powodu aż do czwartku możliwe były utrudnienia dostępu do sieci.

Przypomnienie

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Kasa do Niecia lub Krisa. Ostateczny termin to 20 sierpień. Osoby które nie zapłacą za internet do 20 sierpnia, zostana 21 sierpnia odcięte od sieci, aż do momentu uregulowania opłaty. Wszelkie pytania kierować do This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Premiera nowej strony www Nelki

Jak już pewnie zauważyliście strona www Nelki zmieniła się dość znacznie. Mam nadzieję, że nowy serwis/portal wam się spodoba. W najbliższym czasie na stronie zostanie uruchomione forum, więc będziecie mogli się wypowiedzieć na tem temat. Na razie wszelkie uwagi można przysyłać mailem. Prosimy również osoby które jeszcze nie zostały umieszczone w dziale "Ludzie" lub ich dane są niekompletne, o nadesłanie swoich danych do This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Wakacje + serwer www znowu działa

Nareszcie wakacje, cała Nelka zasiadła przed komputerami, gdyż już nie trzeba wcześnie chodzić spać (to jest dobra wiadomość numer 1). Dobra wiadomość numer 2: kronos zaliczył wszystkie egzaminy i mógł się ostro wziąć do pracy nad serwerem: na efekty nie trzeba długo czekac, działa już serwer www. Poza tym zostali podłączeni trzej nowi userzy: xxx, gladiator i mariusz. Trzej następni w kolejce. Podjęta została także decyzja o podłączeniu tzw. "Goldsteinowych domów" do sieci.

Prace Energetyki

W zwiazku z pracami Energetyki w okolicy ulic 1-go Maja, Czecha i Bogucickiej w dniach 5,6,7 występowały czasowe zaniki sieci. W dniach 8,06 równiez Energetyka zaplanowała prace w okolicy ul. Czecha (od 8 do 14). Także mogą wystąpic utrudnienia. Niestety ASK "Nelka" nie ma na to żadnego wpływu.

Modernizacja

W związku z modernizacją sieci, w sobote 26 maja, mogą wystąpic drobne problemy z dostepem do sieci (bez paniki). Chetnych do pomocy prosimy o zgłoszenie się do Teda w sobote około godziny 10:00. Z góry dziekujemy za pomoc.

Statystyki

No i stalo się : 3000 ludzi odwiedziło naszą strone (może już, a może aż), no ale i tak dobrze. Tutaj możecie zobaczyć statystyki strony. A tutaj znajduje sie hymn sieci Nelka ułozony przez Aniusie & Keti.

Dane osobowe

Prosze wszystkich użytkowników sieci o sprawdzenie swoich danych w dziale "ludzie". Jeśli są jakieś braki lub niezgodności to prosze o przesłanie maila na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mamy Switch

Dzisiaj od godziny 21.00 do 23.00 trwały testy pierwszego w naszej sieci Switcha 10/100. Przełącznik sprawdzian zdał, znacznie przyczyniając się do zwiększenia szybkości transmisji z serwerem i zostanie na stałe zamontowany na "Strychu 19" w czwartek lub piątek.

Testowali Kronos, Ted, Kris, Nieciu, Endi oraz Lopez.

Mamy drugiego Switcha

Dziś na ul.Bogucickiej został zamontowany 2 Switch w naszej sieci.

UWAGA UWAGA!!!

W związku ze zbyt małym wynagrodzeniem jakie dostają webmasterzy, Nieciu i Endi ogłaszają strajk głodowy (do podwyższenia zarobków).

Płacimy za inet!

Przypominamy o obowiązku zapłaty za inet. (20 marca, to ostateczny termin - Kasa do Niecia !)

UWAGA - poczta przez WWW

Można korzystać już z maila poprzez www. Jeśli posiadasz konto pocztowe na naszym serwerze to pod adresem http://www.nelka.trzepak.pl/php/poczta/poczta.php możesz wysłać lub odebrać maila korzystając z testowej wersji usługi. Proszę o nadsyłanie uwag odnośnie działania poczty na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Nowy user!

Dziś podłączylismy nowego usera, a dokładnie userke - Kinga

Nowości na serwerku

Kronos zainstalował na serwerze PHP dzięki któremu można wyczarować parę ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest ilość wolnego miejsca na serwerze :) ,

Płacimy na net

Przypominamy o obowiązku zapłaty za inet do 17 lutego (ostateczny termin to 20 luty - Kasa do Niecia !) oraz o obowiązku udostępnienia katalogu "UPLOAD" na pełen dostęp.

Spotkanie

Niedziela 11.02.2001 godzina 16:20 w "Śćianie" - spotkanie robocze sieci Nelka - będą ustalane sprawy sieciowe (przyjśćie na własną odpowiedzialność). Godzina 17:00 - miłe spotkanie sieci Nelka - zapraszamy.

WWW

Dzisiaj się trocha zmieniła zawartość strony: przede wszystkim uaktualniony został schemat, który teraz zawiera ostatnio podłączone komputery. Zniknęły też świąteczne śnieżynki ze strony głównej (mam nadzieję, że nikt nie będzie się domagał ich powrotu :) a w ich miejsce mamy małe intro (które mam nadzieję, się rozwinie).