Your IP: 18.208.211.150
Hostname:
ec2-18-208-211-150.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

Postęp prac - 8.12.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 90%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 68%

Oficjalnie usługa to 100/100 Mbps, ale testujemy transfer 300/300 Mbps i jest OK! ;)

 

Znów awaria !!! ciąg dalszy

Wykonaliśmy znów mnóstwo telefonów, wysłaliśmy faxa z zażaleniem, ale stanowisko TDC nie uległo zmianie - "Naprawiają inet będzie o 15:00". Adm.

Znów awaria !!!

Od wczesnych godzin rannych niestety internet nie działa. Brak transmisji spowodowany jest uszkodzeniem modemu przy ulicy Skłodowskiej w Katowicach. Miły pan powiedział, że z okazji świąt naprawa może przesunąć się na jutro i mamy być wyrozumiali. Powiedział także (po molestowaniu psychicznym), że jak mu uda się kogoś złapać z Katowic to moooże jeszcze dzisiaj coś z tego będzie. Adm.

godz 21:25 TDC poradziło sobie z awarią...

godz 21:25 TDC poradziło sobie z awarią...

godz 18:05 Awaria ciąg dalszy

Jak widać zapięcie światłowodu nie jest łatwą sprawą i TDC męczy się z tym ponad 3 godziny. Przed 19.00 będziemy ponownie dzwonić i interweniować. Na razie usłyszeliśmy z działu technicznego, że "routing musi się ustabilizować" ;)

godz 13:45 Awaria ciąg dalszy

Na moment coś załapało i mieliśmy normalny kontakt ze światem. To dobry znak widać rzeczywiście pracują i wkrótce powinno być OK. Adm.

godz 14:25 Awaria ciąg dalszy

Dowiedzieliśmy się że przyczyną awarii jest zerwany światłowód (?) W każdym razie wg zapewnień działu technicznego ludzie z Piknetu już wymienili światłowód i za chwilę mają zapinać go z powrotem.

godz 10:15 Awaria ciąg dalszy

Wykonaliśmy znów kilka telefonów do TDC (Piknetu) i grzeczny pan powiedział, że wina tym razem jest po stronie silwebu, i czas naprawy nieokreślony :-(. Istnieje jednak mozliwość korzystania z sewisów WWW. Jak? - Należy w opcjach internetowych wybrać zakładkę POŁĄCZENIA, a później USTAWIENIA LAN , zaznaczyć używanie serwera proxy i wpisać adres: w3fast.pik-net.pl oraz port: 8080 i powinno działać. My dalej będziemy interweniować prosimy więc nie dzwonić do nas, ponieważ wiemy o awarii i ciągle działamy. Adm.

godz 8:33 Awaria ciąg dalszy

Wykonałem znów kilka telefonów do TDC (Piknetu) i grzeczny pan powiedział, że "specjaliści usuwają ...", mam znów zadzwonić za godzinę - i pewnie tak zrobię - mają godzinę czasu by znów coś wymyśleć :-) Napiszę Wam co mi powiedzieli, no chyba że awaria zostanie już do tego czasu usunięta

Awarie

Weszliśmy w strefę awarii ! 20.12.02 czyli dzisiaj od 11 - 23 miały być zaplanowane (szkoda, że wcześniej przynajmniej maila nie wysłali) przerwy w dostępie do internetu związane z konserwacją sieci szkieletowej naszego provaidera (TDC) - coś im nie wyszło, jest północ i netu nie ma Przy okazji informuję, że kontakt z administracją ASK "Nelka" od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 17 jest możliwy pod nr tel. 7815256 (w sklepie G'WEL - stoisko komputerowe ul. 1-go maja 22 - sory za krypto reklamę) i tam w ciągu tygodnia można zgłaszać awarię sieci, którą staramy się usuwać w miarę możliwości na bierząco - admin tech. - Ted

Kasa za net

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Ostateczny termin to 20 grudnia - osoby, które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 grudnia. Opłatę za korzystanie z sieci za miesiąc grudzień należy wpłacać kronosowi lub Tedowi w nowo otwartym sklepie komputerowym "IMPACT" mieszczącym się przy ulicy 1-go Maja 22 (stoisko w sklepie futrzarskim na rogu ulic Paderewskiego i 1-go Maja) w godzinach od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku.

Awarie idą parami !!!

Pocieszyliśmy się tym internetem do rana. Około godziny 8:00 uszkodził się główny serwer odpowiedzialny za DHCP, pracujący jako maskarada i bridg, oraz serwer IRC Awaria była na tyle poważna, że wymagała zakupu: 1. Płyty głównej dla serwera, 2. Nowego dysku (60 GB 7200 obr.), 3. Kontrolera ATA 133 RAID, 4. Wielu godzin pracy przy instalacji i konfiguracji sprzętu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu Administratorowi!!! - Kronosowi Dziękujemy też wszystkim, którzy okazali cierpliwość i wyrozumiałość.

Brak Dostępu do Internetu

W dniu dzisiejszym zostaliśmy odcięci od światowej sieci, powód: Pik-net nie zapłacił za internet :-) A tak poważnie to awaria jakiegoś routera w Pik-necie. O północy mogliśmy już używać Inet-u do woli

Zmiany

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Ostateczny termin to 20 listopada - osoby, które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 listopada. Z uwagi na brak czasu spowodowany nawałem nauki, opłatę za korzystanie z sieci za miesiąc listopad należy wpłacać kronosowi lub Tedowi w nowo otwartym sklepie komputerowym "IMPACT" mieszczącym się przy ulicy 1-go Maja 22 (stoisko w sklepie futrzarskim na rogu ulic Paderewskiego i 1-go Maja) w godzinach od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku.

Awaria 6

Z powodów awarii łącza TPSA i dostawcy internetu, firmy "TDC Internet" nastąpiła przerwa w dostarczaniu internetu za która przepraszamy. Ze strony TPSA i TDC trwają prace usuwania awarii. A my czekamy ponaglając w/w firmy..

Hi Hi Ha Ha :)

Jak by ktos pytał sie o zielonego warburga, to nie my.. :)))) Nieciu, Ted, Kris, Kronos, Stanley - 2:25 w nocy zawodzie rulezzzz :). Podziekowania dla Rudiego.

Przypomnienie 10

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Pieniądze należy wpłacać Nieciowi lub Krisowi. Ostateczny termin to 20 września - osoby, które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 września.

Gorący Apel !!!

Do userów ASK "Nelka" - jak wiecie spadł na nas grom z jasnego nieba i uszkodził siedem hub-ów - Wiecie jak to jest - piękna pogoda itp. i nie przewidziane wyładowanie. W związku z tym brakuje kilku złotych (trzeba było kupić urządzenia, a nie wszyscy zapłacili jeszcze za sieć ). Administracja ma prośbę - jeżeli ktoś może wpłacić już za wrzesień to bardzo prosimy do Niecia - z góry dziękujemy. Prosimy też o PILNE uregulowanie zaległości przez osoby, które jeszcze nie zapłaciły opłaty za sierpień - dziękujemy.

Przypomnienie 8

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Pieniądze należy wpłacać Nieciowi lub Krisowi. Ostateczny termin to 20 sierpnia - osoby, które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 sierpnia. 19 - 20 odbedą sie prace w rejonie ul.Bogucickiej i Nad Potokiem. W tym czasie moga być chwilowe zaniki z dostepem do internetu. Chętnych do pracy zapraszamy o godz 11:00 jutro (19.08).

Przypomnienie 7

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Pieniądze należy wpłacać Nieciowi lub Krisowi. Ostateczny termin to 20 lipiec - osoby, które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 lipca. Proszę w tym miesiącu o terminowe wpłaty, ponieważ z powodu mojego wyjazdu, osoby które nie uregulują wpłaty w terminie, będą odcięte od netu, aż do momentu uregulowania opłaty u Kronosa lub Teda, co może dostarczyć kłopotów i być uciążliwe dla obydwu stron.

Sprawozdanie z zebrania sieciowego !!!

Szóstego lipca o godzinie 13;00 w barze "Szkuner" odbyło się zebranie członków ASK Nelka. Prośimy o zapoznanie się z tym co zostało omówione i ustalone. Wszystko znajdziesz w SPRAWOZDANIU

Czytaj więcej: Sprawozdanie z zebrania sieciowego !!!

Wyłączyliśmy stary serwer IRC

Od dnia dzisiejszego chcąc pogadać na najpopularniejszym amatorskim serwerze IRC "Nelka", używamy już tylko nowego adresu! Stary adres (wpis w miejscu serwer) nelka.trzepak.pl zamieniamy na nelka.k1.pl - przepraszamy za ewentualne utrudnienia Adm ASK "Nelka"

Zebranie Userów ASK "NELKA"

W związku z potrzebą omówienia kilku kwestii związanych z działaniem naszej sieci, oraz podjęcia decyzji w sprawie łącza internetowego, w dn. 6.07.2002 (sobota) godz. 13:00, w ogródku baru szkuner, przy ulicy Czecha 4, odbędzie się zebranie użytkowników ASK "Nelka" - Zapraszamy!!!

Przypomnienie 6

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Pieniądze należy wpłacać Nieciowi lub Krisowi. Ostateczny termin to 20 czerwiec - osoby które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 czerwca.

Lamuś Zone :)

Już dosyć dawno napisałem cos w stylu "Jak to zrobić..", tylko że nie było podlinkowane. Wiec dziś podaje linka do "Lamuś Zone :)" . Polecam, wszystkim którzy nie zabardzo wiedzą o co biega.. :). Moga być błendy, ale nie chce mi sie tego sprawdzac. Może kiedyś cos tam jeszcze dopiesze ;)

Super Letnia Promocja !!!

21.06.2002 to początek LATA. W związku z tym ogłaszamy: SUPER LETNIĄ PROMOCJĘ - W LATO INET ZA FRIKO!!! (reszta czerwca, lipiec i sierpień bez abonamentu) dla tych, którzy podłączą się (wpłacą wpisowe) między 21.06 a 28.06.2002 (dotyczy miejsc wokół istniejących urządzeń), miesiąc za friko, również dla tego kto pomógł im w decyzji (patrz niżej)

Komunikat Administracji

Jak pewnie zauważyliście, jakość naszego łącza internetowego znacznie wzrosła, dotyczy to szczególnie transferu z zagranicznej części internetu, ale też z polskich serwerów. Niestety wiąże się to ze znacznym poniesieniem opłat za dostęp do internetu przez naszego providera (sytuacja ta dotyczy wszystkich ASK na Śląsku współpracujących z TDC). Spowodowało to, że jesteśmy na skraju możliwości finansowych. Nie chcąc podwyżać opłaty miesięcznej i jednocześnie zachować przepustowość łącza internetowego na poziomie nie mniejszym niż 2Mbit./sec apelujemy o przestrzeganie terminu płatności 20 każdego miesiąca! Ponadto informujemy, iż w razie uszkodzenia urządzeń (koncentratorów i innych np. z powodu burzy), będziemy zmuszeni pobrać dodatkową opłatę na zakup tychże urządzeń. Zdajemy sobie sprawę, iż taka sytuacja nie jest normalna i musi część kwoty pozostawać na konserwację, w związku z tym najlepszym rozwiązaniem wydaje się podłączenie nowych użytkowników, którzy wypełniliby swoimi opłatami brakującą lukę finansową. Ogłaszamy zatem od 1 czerwca promocję polegającą na tym, że każdy kto pozyska nowego usera otrzymuje (po wpłaceniu przez nowego kwoty wpisowej) miesiąc korzystania z Internetu gratis. Promocja ta dotyczy tylko nowych podłączających się w odległości nie większej niż 100 m (kabla) od istniejących koncentratorów. Administracja ASK Nelka

Przypomnienie 5

Przypominamy o obowiązku zapłaty za internet. Pieniądze należy wpłacać Nieciowi lub Krisowi. Ostateczny termin to 20 maja - osoby które nie zapłacą, zostaną aż do momentu uregulowania opłaty odcięte od sieci z dniem 21 maja.

Nowe forum

Na stronie pojawiło się nowe forum. Zapraszamy - Forum

Pogoda i inne...

Znowu działa na naszej stronie wyszukiwarka, można także sprawdzić prognozę pogody dla miasta. Zapraszam do korzystania.

Ile można prosić..?

Po wielokrotnych prośbach, aby nie używać w godzinach dziennych programów typu peer2peer w zamian, że porty te nie będą blokowane, niektórzy userzy nie wzięli sobie tego za bardzo do serca albo nie zrozumieli, o co chodzi. Administracja będzie w dzień skanowała porty używane przez te programy. Użytkownik, który będzie używał takiego programu zostanie odcięty od sieci w godzinach 6 - 24. (regulamin pkt. 3.3 ustęp 8)

Nowy Dział na Forum

Zbliża się Majówka i w tym właśnie czasie odbędzie sie wiele imprez, dlatego pod patronatem Ted-a powstał na Forum nowy dział pt: Imprezy w okolicy . Jeśli wiesz o jakis imprezach, koncertach, dyskotekach itp. poinformuj nas o tym na Forum. Można także napisać o swoich przeżyciach (oczywiście jeśli ktos cos pamieta ;P). NeLKa SQuAd życzy miłej zabawy :)