Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

Zmiany c.d.

Możemy korzystać już z serwera PROXY. adres: 213.134.146.19 port: 8080

Zmiany w dostępie do internetu !!!

Z końcem lipca 2003 przechodzimy na nową numeracje IP. Również przestaje być aktualna domena nelka.trzepak.pl pozostaje w dalszym ciągu domena: k1.pl i tak adres tej strony to http://imperium.k1.pl prosimy przepisać go w ulubionych bądź zmienić jako nową stronę startową!!! Dalsze informacje będą podane wkrótce. Adm.

Przerwa w dostępie do internetu dla południowo zachodniej części sieci 2

Gdybym był przesądny to powiedziałbym, że mamy pecha. Tym razem to był zamach na tę część ASK "Nelka". Ktoś celowo uszkodził sieć przy ul. Czecha na przeciw hotelu pielęgniarek (poniedziałek 7.07.2003 godz. 22:55). Zdarzyło się to juz nie pierwszy raz w tym miejscu. Został wycięty 70 cm odcinek kabla magistralnego. Wszystko wskazuje na złosliwą robotę, niestety narazie niewiadomo czyją. Jeżeli ktoś coś dowie się na ten temat, jest proszony o przekazanie informacji do szefa ochrony sieci Krystiana Niecia (Krisa), by takie uszkodzenia już nie powtarzały się. Liczymy na to Kris, że wykryjesz i przykładowo ukarzesz sprawców! :-). Naprawę sieci zakończyliśmy (Rudi, Darkman i gościnnie Tomek oraz wasz techniczny) około godziny 11:00. Adm.

Przerwa w dostępie do internetu dla południowo zachodniej części sieci!!!

Dzisiaj w godzinach rannych otrzymałem kilka SMS-ów oraz telefonów z informacją o braku internetu (jak już pisałem w regulaminie SMS-ami sie wogóle nie zajmuję, ale tym razem doszły do mnie i chociaż byłem poza Katowicami to przyjąłem). Uszkodzenie spowodowali naprawiacze kominów, rozwalając kabel magistralny o 16:50 zakończyliśmy (Rudi i Kris wydatnie pomogli pomimo dnia wolnego!) prace i wszystko wróciło do normy. Ostatnio otrzymałem wiele zapytań typu: Dalczego o każdej awarii nie informuje się na stronie WWW. Odpowiadam: jeżeli awaria dotyczy najwyżej kilku osób to nie ma sensu zaśmiecać naszej strony, a osoby zainteresowane i tak przeważnie wiedzą co było powodem braku sieci. Piszemy tylko o dużych awariach gdzie nie komunikujemy się z poszczególnymi uzytkownikami i nie sprawdzamy indywidualnie czy u każdego już jest OK, ponieważ awaria taka nie była indywidualna, a dotyczyła fragmentu sieci. Życzę też przy okazji mile spędzonych wakacji, Ted w imieniu administracji.

Utrudnienia w dostępie do internetu!!!

W związku z koniecznością przebudowy węzła przy ul. Czarneckiego 13 mogą nastąpić braki sygnału w strefie tego węzła oraz w strefie węzła położonego przy ul. Łokietka. Przebudowa tego punktu odbędzie sie w poniedziałek (2.06.2003). Administracja prosi o wyrozumiałość osoby korzystające z naszej sieci w tym rejonie oraz o pomoc w pracach. Adm.

Wreszcie lato (wiosna)!!!

Weszliśmy w trudny dla sieci okres, wiążący się z przerwami w dostępie do internetu spowodowanymi burzami. Oby tych burz było jak najmniej. Sieć jest już częściowo zabezpieczona przed przepięciami dlatego pomniejsza burza nie uszkodziła urządzeń. Jednakże burza z 13 maja narobiła dużo szkód. Przedewszystkim chcemy podziękować tym osobom, które na czas burzy wyłączyły urzadzenia będące pod ich opieką niewątpliwie zmniejszyło to straty. Słabymi punktami są fragmenty magistrali oparte na kablu koncentrycznym. W najbliższym czasie postaramy sie to zabezpieczyć, nie mniej w dalszym ciągu przy większych burzach należy koncentratory odlączać (w punktach na Czarnieckiego i Łokietka zawsze). Mamy też prośbę by po zakończonej burzy w miarę możliwości załączac koncentratory jak najszybciej, co zmniejszy okresy martwe dla sieci. W dalszym ciągu należy też odłączać swój kabelek sieciowy podczas wyladowań co uchroni wasz komputer. Prosimy również o niezwłoczne zglaszanie awarii. Można je zgłaszać także osobiście lub telefonicznie w sklepie komputerowym w godzinach pracy sklepu. Dziękujemy za współpracę administracja ASK "Nelka"

Utrudnienia !!!

Z powodu konieczności przebudowy punktu węzłowego, w dn. 11.03.2003 tj. we wtorek nastąpi przerwa w dostępie do internetu całej podsieci południowo-zachodniej tj. ul. 1-go Maja od piekarni do hotelu Senator (goldsteiny) oraz całej drugiej strony ul. 1-go Maja tj. od sklepu rybnego do kościoła. Chętnych do pomocy dwie osoby prosimy o zgłoszenie sie do TED-a (GG 148251). Prace wykonywane będą od około godziny 10:00 - do zakończenia (około 3-4 godzin). Prosimy nie dzwonić w w/w sprawie do administracji sieci. Adm.

Awaria zasilania

Z powodu poważnej awarii zasilania, około godziny 16:30 zaczęły się kłopoty z dostępem do internetu w południowo - wschodniej części sieci, tj od Ted-a w kierunku kościoła. W chwili obecnej zostało załozone zasilanie profizoryczne. W związku z jakością zasilania oraz pracami, które będą wykonywane na tym odcinku, mogą nastąpić przerwy w transmisji, a nawet całkowity jej zanik na kilka godzin szczególnie w dniu 13.02.2003 (czwartek). Prosimy nie dzwonić w w/w sprawie do administracji sieci. Adm.

Awaria switcha 2

Kolejny uszkodzony switch z niewiadomych przyczyn... Tym razem na ul. Bogucickiej, aż do wymiany urządzenia (dziś po południu) mogą wystąpić przejściowe trudności z dostępem do sieci

Awaria switcha 3

Awarie mnożą się jak grzyby po deszczu, a switch u kingi znów musi się zmagać z eksperymentami energetyki... Miejmy nadzieję że awaria szybko zostanie usunięta :-) Na pocieszenie dodam że szykuje nam się całkiem ładna strona www która pewnie tym razem ujrzy światło dzienne.

Awaria switcha

Z powodu awarii sieci energetycznej uległ uszkodzeniu switch u kingi, przez noc aż do wymiany urządzenia nie było netu...