Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

UWAGA p2p - CZYTAJ WAŻNE !!!

Wysłuchując Waszych opinii na temat trudności z skaczącymi bądź rosnącymi "pingami" (echo), zająłem się badaniem problemu. Okazało się, że wielu niestety w dalszym ciągu używa programu "bearshear" lub źle skonfigurowanych torrentów np. Azerus, Bittorent Bitconect itp. W celu uzdrowienia sytuacji apeluje o zaprzestanie używania zawirusowanego "bearshera" oraz odpowiedniej konfiguracji programów torrentowych lub zaprzestania ich używania. Jednocześnie na prośbę użytkowników naszej sieci informuje, że będ ę (zgodnie z regulaminem) odłączać uciążliwe komputery bez ostrzeżenia i bez ulg za okres nie działania z uwagi łamanie regulaminu!!

Apeluje też o instalowanie programów antywirusowych, ponieważ wiele osób rozsiewa spam (pewnie nawet nieświadomie).

Pozdrówka - Wasz Ted

Prosimy nie regulować odbiorników :-)

W dniu dzisiejszym po godz. 8:00 możemy zaobserwować braki transmisji sygnału, ponieważ nasz dostawca INTERNETU wykonuje prace regulacyjne. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość. Za utrudnienia przepraszamy!

W dalszym ciągu apeluje o terminowe wpłaty abonamentu, ponieważ jeszcze wiele osób nie wpłaciło za miesiąc październik! Przypominam, ze pieniądze należy wpłacać do 20-go każdego miesiąca za dany miesiąc. W najbliższym tygodniu punkcie możecie nas zastać w godz. 13:30 - 15:30 (chyba, że wyniknie jakaś awaria)

Pozdrówka - Wasz Ted

TANIA TELEFONIA - CD.

Niedawno jeszcze rozpisywałem się na temat providera telekomunikacyjnego EASYCALL. Niestety okazało się, że firma ta nie daje gwarancji jakości połączeń. Pomimo wielu apeli normalne połączenia można było wykonywać jedynie poza granicę Polski. Lokalnie nasz głos ulegał dużym zniekształceniom i nie dało się rozmawiać. Na szczęście takie sieci nie związują człowieka żadną umową. Po zapoznaniu się w Internecie z komentarzami innych użytkowników doszedłem do wniosku, że należy zmienić providera usługi telefonicznej i ... znalazłem firmę AleKontakt.

Założenie konta i możliwość komunikacji to jakieś 3 minuty - naprawdę expres. Możesz otrzymać również 2zł. na przetestowanie łącza. Firma wydaje się być poważniejsza, obsługuje takie karty jak PAPUGA, TELERABAT znane i dobrze przyjęte przez użytkowników telekomunikacji. W odróżnieniu od EASYCALL-a, abonament (czyli opłata za pierwszy numer stacjonarny) wynosi 0 zł/rok. Rozmowy również są znacznie tańsze. Na całą Europę Zachodnią, Polskę i inne kraje po 6 groszy (z VAT) (patrz cennik), naliczane sekundowo bez poboru za start! Dzwoniąc do abonentów polskich sieci komórkowych płacimy 35 groszy/min. Nowy stacjonarny nr do sklepu to (032) 7299775.

Ale najważniejszy jest fakt, że wreszcie można porozumieć się z normalną jakością!

W dalszym ciągu przypominam, ze programy bearshear, gnutella i temu podobne, nie zostały dopuszczone do użytkowania w naszej sieci. Programy torrentowe oraz emule należy dobrze skonfigurować, a w przypadku gdy komputer użytkujący w/w programy będzie utrudniał życie innym użytkownikom, będziemy go bez uprzedzeń blokować!

W dalszym ciągu proszę o terminowe wpłaty abonamentu, ponieważ jeszcze kiladziesiąt osób nie wpłaciło za miesiąc wrzesień! Przypominam, ze pieniądze należy wpłacać do 20-go każdego miesiąca za dany miesiąc. W najbliższym tygodniu punkcie możecie nas zastać w godz. 14 - 17 (chyba, że wyniknie jakaś awaria)

Pozdrówka - Wasz Ted

Przerwy nieplanowane i planowane!

Witam, w dniu wczorajszym (10.09.2007) około godziny 17-tej, zakład energetyczny sprawdził jak urządzenia komputerowe i podobne im reagują na krótkie wyłączenie prądu ;-). W przypadku naszych urządzeń test okazał się negatywny - zawiesiły się. Było to powodem braku sygnału w niektórych częściach sieci utrzymującego się do godziny 20-tej. Mam nadzieję, że te próby na żywym organizmie się już skończyły.

Chciałem również ostrzec przed chwilowymi brakami sygnału (a może też i różnego rodzaju anomaliami) tym razem spowodowanymi planową instalacją switchy zarządzanych w różnych punktach sieci! Przerwy nie powinny trwać więcej niż kilka minut, ale gdyby utrzymywały się godzinę prosimy o osobisty kontakt 0-606274546 (SMS-ów nie przyjmuje!).

Jak zawsze gorąco pozdrawiam Wasz Ted.

Uwaga - Ważne!!!

W okresie 1.08 do 18.08.2007 awarie prosimy zgłaszać na numer 0 791 06 27 30 (numer prosimy zapisać teraz, gdy jeszcze nie macie awarii).

W tym okresie maksymalny czas reakcji będzie wynosił nie 24 godziny, a 48 godzin. Przypominam, że należy włączyć protokół kontrolny ICMP umożliwiający szybszą diagnozę uszkodzenia. Mamy nadzieję, że w tym czasie nie będziecie musieli nas informować o awariach. Życzymy też miłego wypoczynku wszystkim urlopowiczom i oczywiście bez burzowej pogody.

Pozdrówka - Wasz Ted

Awaria po stronie energetyki.

Z powodu poważnej awarii zasilania, około godziny 15:00 odnotowaliśmy kłopoty z dostępem do internetu w całej sieci, ponieważ odcięty został od prądu węzeł główny i wpięcie. GZE po trzech godzinach usunęło awarię i znów możemy cieszyć się bogactwem danych globalnej sieci!!!

W ostatnich dniach mamy też małe problemy w obszarze ulicy Nad Potokiem. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy i postaramy się w mozliwie najkrótszym czasie usunąć problem!

W dalszym ciągu proszę o terminowe wpłaty abonamentu, ponieważ jeszcze kiladziesiąt osób nie wpłaciło! Przypominam, ze pieniądze należy wpłacać do 20-go każdego miesiąca za dany miesiąc. W najbliższym tygodniu punkcie możecie nas zastać w godz. 14 - 17 wtorek i czwartek

Pozdrówka - Wasz Ted

PROMOCJA INTERNETU u innych dostawców.

Na prośbę kilku użytkowników naszej sieci odnieśliśmy się do promocji: "rok za darmo" - Przedstawiam "suche" przeliczenia:

Wybierając opcję 2 Mbit / 0,25 Mbit* związując się umową na 36 miesięcy, (3 lata do 2010 roku) płacisz "tylko" za 24 miesiące po 94 zł = 2256 zł, co przy rozłożeniu na 36 rat daje w rzeczywistości 62,60 zł miesięcznie (przez 36 miesięcy).

Wybierając opcję 2 Mbit / 0,25 Mbit* związując się umową na 24 miesiące, (2 lata do 2009 roku) płacisz "tylko" za 18 miesięcy po 109 zł = 1962 zł co przy rozłożeniu na 24 raty daje realnie 81,75 zł na miesiąc (przez 24 miesiące).

Możesz wybrać wolniejsze łącze 1Mbit / 0,25 Mbit* podpisując umowę na 24 miesiące płacisz 18 * 59 zł. = 1062 zł w ciągu dwóch lat, co daje 44,25 zł na miesiąc!

* 0,25 Mbit = 256 kbit - dlaczego? Łącza ADSL są tak ustawiane, że w przypadku gdy "downloadu" masz np. 2048 kbit/sec to dla "uploadu" wartość ta wynosi 256kbit/sec. W naszej sieci masz transfer w obu kierunkach jednakowy.

Firmy telekomunikacyjne kuszą też tańszym telefonem. Ale będąc w naszej sieci możesz założyć sobie (bez dodatkowych opłat dla nas) bramkę VoIP i płacić np. w Easy Call-u abonament 5 zł / rok (numer stacjonarny np. katowicki), a rozmowy po 8 groszy (z VAT) na całą Europę Zachodnią, Polskę i inne kraje (patrz cennik Easy Call - baner), naliczane sekundowo bez poboru za start!

Chyba tańszej telefonii w Polsce nie znajdziecie! (przynajmniej na razie). Pozdrówka dla wszystkich użytkowników Ted.

Nareszcie troszkę spokoju !!! (jak przed rokiem ;-)

Witam! Nie pisałem nic w ostatnim czasie, ponieważ byliśmy wykończeni usuwaniem awarii (od rana do wieczora). Trzeba uczciwie przyznać, że burza z 21 czerwca narobiła nam dużo strat. Prawdą jest też, że dzięki pomocy Daxa i Neona udało nam się postawić 90% sieci "na nogi" w ciągu 24 godzin, a 98% do 36 godzin. niemniej do dnia wczorajszego usuwaliśmy jeszcze pojedyncze awarie (ponieważ późno były zgłoszone). W związku z tym mam prośbę by po burzy nie zgłaszać, awarii wcześniej jak po 12 godzinach. Jeżeli jednak do 24 godzin awaria nie zostanie usunięta to należy zgłosić niezwłocznie (mogła zostać uszkodzona np. karta sieciowa w Waszym komputerze!

W ostatnim czasie zanotowano również zwiększoną aktywność różnego rodzaju WIRUSÓW - w tym wszelkiej maści trojanów! Oprócz antywirusa, należy instalować WSZYSTKIE łaty na System Operacyjny tym bardziej gdy mamy zainstalowany Windows, ponieważ wiele z tych wirusów wchodzi właśnie furtkami wykrytymi przez hackerów. Posiadanie zawirusowanego komputera to oprócz problemów dla was, również niepotrzebne generowanie ruchu w sieci, a to odbija się niepotrzebnie na nas wszystkich!

Jednym z takich zawirusowanych programów (albo źle napisanych) jest "BEARSHARE". Program ma wbudowany system do ataków innych komputerów. Przypominam, że w naszej sieci ten program jest zakazany i będziemy wyłączać bez ostrzeżenia jego użytkowników

Pamiętajmy jeszcze o opłatach za korzystanie z Internetu. Płacimy do 20-go danego miesiąca za dany miesiąc i bardzo prosimy o terminowe wpłaty, ponieważ nie chcemy płacić odsetek, a my też musimy przekazać dalej opłatę za dostarczanie Internetu. Jeżeli nie wpłacisz w terminie, to 21-go włączy ci się plansza ostrzegawcza kilkanaście razy w ciągu dnia, a od 25-go plansza będzie gościć stale zamiast stron WWW

Pozdrawiam Wasz Ted

Prace w węźle głównym - C.D.

Prace zakończono w dn. 10.05.2007 (czwartek) około godz 21:00. Jeżeli ktoś ze znajomych skarży się, że w dalszym ciągu nie ma internertu to niech zgłosi awarię do nas, ponieważ w trakcie prac wymienianych było też kilka kabli i mogło cos nie zadziałać. Nie wszystko jesteśmy w stanie sprawdzić !!!

Pozdrówka dla wszystkich użytkowników Ted.

Przyspieszenie

6 Mbit/sec. NELKA <==> INTERNET !

W dniu dzisiejszym nastąpiło przyspieszenie naszego dostępu do internetu o 50%. Zwiększony też został limit na jedną osobę do 2 Mbit/sec. Życząc nadtransferów pozdrawiam wszystkich userów ASK Nelka - Wasz Ted.

Prace w węźle głównym - C.D.

Z uwagi na burzową pogodę, prace na węźle głównym przeniesiono na dni 09-10.05.2007 (środa, czwartek). Odbędą się w godzinach 16:30 - 18:30 (o ile nie będzie burz). Przypominamy, że w wyniku tych prac wystąpią okresowe zaniki transmisji z globalnej sieci internet.

Pozdrówka dla wszystkich użytkowników Ted.

Prace w węźle głównym

W dn. 08.05.2007 (wtorek) zostaną przeprowadzone pilne prace w węźle głównym sieci. W związku z tymi pracami w godzinach 15:00 - 17:00 wystąpią okresowe zaniki transmisji z globalnej sieci internet. Prosimy o nie dokonywanie w tym czasie napraw "na własną rękę" - to tylko może uszkodzić Waszą linię transmisyjną! Jeżeli po tym czasie stwierdzicie, iż nadal nie potraficie się połączyć z internetem to prosimy o kontakt w celu sprawnego usunięcia powstałych awarii. Jednocześnie przypominamy, że weszliśmy w okres burz i radzimy odpinać kabelki (dopływowe) od komputerów w trakcie burzy oraz w przypadku wyjścia z domu przy niepewnej pogodzie!

Nie zapominajmy też o obowiązku zapłaty za internet. Pieniądze należy wpłacać do 20-tego danego miesiaca, za bieżacy miesiac!!! Możliwość zapłaty istnieje również po osobistym kontakcie (GG: 148251 tel. 606274546)

Za utrudnienia przepraszam Wasz Ted.

Awaria 'Nad Potokiem'

W dn. 11-04-2007 zabrakło sygnału internetowego w rejonie ul. Nad Potokiem i okolicach. Spowodowane było to uszkodzeniami urządzeń oraz okablowania na dachu Akademii Ekonomicznej, przez osoby wymieniające pokrycie tegoż dachu. Muszę przyznać, że wymienione prace w zasadzie są już na ukończeniu, a odnotowaliśmy dopiero pierwsze uszkodzenie co świadczy, iż i tak ekipa ostrożnie obchodziła się z naszą magistralą. Niemniej uszkodzenia zostały 'połatane', a po zakończeniu prac magistrala w tej części zostanie wymieniona! W razie problemów z internetem w tym rejonie proszę o szybki kontakt, ponieważ naprawy możemy dokonywać tylko w godzinach 10 - 17 (maksymalnie), a z uwagi na ciągle trwające prace może zdarzyć się jeszcze jakieś uszkodzenie!

Za ewentualne utrudnienia przepraszam Wasz Ted.

Korzystasz z INTERNETU - nie zapominaj o prawie!

W ostatnim tygodniu dużo mówiło się o akcji POLICJI (również w naszej okolicy) wymierzonej przeciw zwyrodnialcom działającym w INTERNECIE. Przypominam, że łamanie prawa przy korzystaniu z sieci rodzi wielorakie konsekwencje. Pamiętajcie, iż cała wasza aktywność jest logowana, a ponadto każdy posiada publiczny nr IP. Nie możecie liczyć na anonimowość w sieci. W związku z tym zachęcam do zapoznania się z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi szczególnie przestępstw internetowych.

Wasz techniczny - Ted!

Awaria Łącza (godz. 21:40)

Uszkodzenie linku do budynku ALTUS spowodowane sniezyca. Uszkodzenie to powinno zostać usunięte w najblizszym mozliwym czasie. Przepraszamy za wynikłe kłopoty w imieniu naszego providera f-my ATM.

Pozdrowka Ted.