Your IP: 18.208.211.150
Hostname:
ec2-18-208-211-150.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

Postęp prac - 8.12.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 90%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 68%

Oficjalnie usługa to 100/100 Mbps, ale testujemy transfer 300/300 Mbps i jest OK! ;)

 

Informacje dotyczące awarii z dn, 08.12.2009

W związku z przerwą w dostępie do internetu, która miała miejsce w dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację od dostawcy:

Szanowni Państwo,
w dniu 8.12.2009 pomiędzy godziną 18:00 a 23:00 miała miejsce awaria sieci transmisji danych. Szkieletowe przełączniki notowały 100% zajętości procesora sterującego, co odbijało się na komunikacji pomiędzy nimi. W chwili obecnej współpracujemy z inżynierami Cisco nad modyfikacją konfiguracji urządzeń, aby w przyszłości ewentualne problemy nie miały wpływu na świadczone usługi. Między innymi, musimy pilnie wyrównywać wersje oprogramowania przełączników do najnowszego. W związku z tym w dniu 11.12.2009 (piątek) w godzinach 4:00 - 5:00 wystąpią planowane przerwy w usługach transmisji danych i dostępu do internetu. Przepraszamy za utrudnienia licząc na Państwa zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby taka sytuacja już się nie powtórzyła.
G. P.
Śląskie Sieci Światłowodowe

Trzeba przyznać, iż firma 3s nie sprawiła nam wiele kłopotów podczas 10-cio miesięcznej współpracy, toteż nie mamy wątpliwości, że poziom świadczonych usług będzie już tylko coraz to wyższy, a nasz dostęp do globalnej sieci będzie ciągle przyspieszać.

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości

Pozdrówka Wasz Ted

Przerwa w dostępie do sieci 2

Z powodu prac związanych ze zmianą prowadzenia kabli magistralnych przy ul. 1 Maja 18 w dniu 09.10.2009r. (piątek) między godziną 9 a 11 wystąpią przerwy w dostępie do INTERNETU na odcinku ulicy 1-go Maja 2 do 1-go Maja 18 (numery parzyste). Za utrudnienia przepraszamy!!!

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości - w piątek po godzinie 16-tej dłużnicy będą odcinani od sieci!

Pozdrówka Wasz Ted

Uwaga - Ważne!!!

W okresie 1.08 do 15.08.2009 awarie prosimy zgłaszać na numer [numer nieaktualny] (numer prosimy zapisać teraz, gdy jeszcze nie macie awarii).

W tym okresie maksymalny czas reakcji będzie wynosił nie 24 godziny, a 48 godzin - prosimy też wyłączać urządzenia na okres burzy. Przypominam, że należy włączyć protokół kontrolny ICMP umożliwiający szybszą diagnozę uszkodzenia. Mamy nadzieję, że w tym czasie nie będziecie musieli nas informować o awariach. Życzymy też miłego wypoczynku wszystkim urlopowiczom i oczywiście bez burzowej pogody.

Pozdrówka - Wasz Ted

Przerwa w dostępie do sieci

Z powodu koniecznych prac w węźle na Czecha w dniu 10.07.2009r. (piątek) po godz 18 (do 21) wystąpią przerwy w dostępie do INTERNETU przy ulicach Czecha, Bogucicka, Nad Potokiem. Zapowiadane prace na dzień 09.07.2009 zostały przeniesione na dzień 10.07.2009r. Za utrudnienia przepraszamy!!!

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości - dłużnicy będą odcinani od sieci!

Pozdrówka Wasz Ted

Burze, burze, burze :(

W naszym pięknym karju coś pękło. Przynajmniej na ten tydzień. Pogoda nie sprzyja nam i prawie codziennie nadchodzą zapowiadane burze. Podobno ta sytuacja ma jeszcze utrzymywać się do końca miesiąca. W obawie przed uszkodzeniem urządzeń w trakcie burz, testujemy nowe rozwiązania tzn automaty wyłączające na okres burzy urządzenia podatne na uszkodzenie. Planujemy na jesień zakupić spawarkę do światłowodów i rozpocząć wymianę magistrali na optyczną. Szybkość takiej magistrali zwiększy się do 1000 Mbit/sec (1 Gbit/s), a odporność magistrali na wyładowania atmosferyczne wzrośnie do 99,99% co zwiększy niezawodność rówież w trakcie burz

Niestety jeszcze jesteśmy zmuszeni korzystać ze starych rozwiązań i możemy tylko życzyć sobie jak najmniej burzowych dni (mam nadzieję, że lipiec i sierpień nie będzie miał już takich serii ;-)

Pozdrówka - Wasz Ted

Koniec z torrentami, bearshear, emule itp... !!!

Witam od miesiąca ASK NELKA cieszy się współpracą z nowym dostawcą internetu. Parametry łącza (Mir) ustalone na jednego użytkownika to 3Mbps/3Mbps oraz 30Mbps/30Mbps (download/upload) do śląskiego szkieletu światłowodowego (3s). Nie wszyscy jednak dostrzegli, że wyłoniła się nowa możliwość szybkiej wymiany plików do 30Mbit/sec. Dlatego zwracam się z prośbą, jeżeli lubisz ściągać z sieci różne pliki, to sprawdź czy nie znajdziasz ich wśród tych kilkudziesięciu Terabajtów udostępnianych w DC++. Zapewniam Cię, że ściągniesz je kilka do kilkudziesięciu razy szybciej niż torrentem czy emułem, że o innych wynalazkach nie wspomne ;-). Mnie najszybciej plik o wielkości 700Mbajtów udało się ściągnąć w 3 minuty i 20 sekund! (oczywiście z DC++). Tu masz link do pobrania DC++ i ze wskazówkami jak go skonfigurować! Jedno z zdjęć się nie wyświetla, toteż po konfiguracji należy wybrać --> dodaj ulubiony HUB DC++, wpisać adres silesiaczat.pl, swoją ksywkę poprzedzoną prefiksem [ipt] np. [ipt]Marysia i zapisać. UWAGA W niektórych przypadkach musimy tryb łącza ustawić na pasywny.

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości! 3.04.09 ( w piątek) będziemy definitywnie odcinać osoby niepłacące.

Pozdrówka Wasz Ted

1-sza AWARIA U DOSTAWCY !!!

Niestety nic nie jest idealne i nasz dostawca też może mieć awarie. Ta wydarzyła się już po dwóch tygodniach użytkowania nowego łącza, ale to rodzi nadzieję (zgodnie z prawami rachunku prawdopodobieństwa), że następna nie wyniknie tak prędko! Wg wypowiedzi przedstawiciela Śląskich Sieci Światłowodowych do 19-tej zapomnimy, że awaria miała miejsce!

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości!

Do 19:20 jestem zajęty (ŚWSZ ;-), także proszę nie dzwonić - pozdrówka Wasz Ted

SERWER GIER !!!

Krążąc po szkielecie 3s znalazłem w pewnej sieci serwer gier. Podejrzewam, że będzie można go bez problemu używać. Podaję linka do forum , na którym są wszystkie potrzebne informacje. Napiszcie mi jak chodzi wam ten serwer. Jak widzę pingi są OK.!

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości!

Pozdrówka - Wasz Ted

INFORMACJE na temat nowego łącza

Witam wszystkich użytkowników ASK 'Nelka' jak pewnie wielu się zdążyło zorientować z dn. 1.03.2009 przeszliśmy na nowego dostawcę INTENETU firmę 3S - Śląskie Sieci Światłowodowe. W związku z powyższym zmieniła nam się też publiczna numeracja IP. Nowe numery należą do klasy 93.179.226.0/24 co oznacza, że twoje IP to 93.179.226.x, gdzie x to ta sama końcówka jaką miałeś dotychczas. Wewnątrz sieci w celu sprawniejszego przełączenia zmieniliśmy klasę na 10.0.0.0/24, twoje wewnętrzne IP to 10.0.0.x (x jak wyżej), maska 255.255.255.0, brama 10.0.0.1 , DNS 85.14.85.14 .

Pojawiła się, również nowa usługa: możliwość korzystania z HUB-ów DC++ w szkielecie 3S, a to w celu szybkiej (do 30 Mbit/sec) wymiany plików z tysiącami innych użytkowników 3S. Od tej pory nie musimy korzystać już z wolnych emule torrentów gnutella bearshear i innych wynalazków, które tylko przymulały Internet, dlatego proponuje wyinstalować te programy a zainstalować dc++ i skonfigurować zgodnie ze wskazówkami. Nasza sieć dostała prefix [ipt] to ważne dla konfiguracji.

Pozdrówka - Wasz Ted