Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

Koniec z torrentami, bearshear, emule itp... !!!

Witam od miesiąca ASK NELKA cieszy się współpracą z nowym dostawcą internetu. Parametry łącza (Mir) ustalone na jednego użytkownika to 3Mbps/3Mbps oraz 30Mbps/30Mbps (download/upload) do śląskiego szkieletu światłowodowego (3s). Nie wszyscy jednak dostrzegli, że wyłoniła się nowa możliwość szybkiej wymiany plików do 30Mbit/sec. Dlatego zwracam się z prośbą, jeżeli lubisz ściągać z sieci różne pliki, to sprawdź czy nie znajdziasz ich wśród tych kilkudziesięciu Terabajtów udostępnianych w DC++. Zapewniam Cię, że ściągniesz je kilka do kilkudziesięciu razy szybciej niż torrentem czy emułem, że o innych wynalazkach nie wspomne ;-). Mnie najszybciej plik o wielkości 700Mbajtów udało się ściągnąć w 3 minuty i 20 sekund! (oczywiście z DC++). Tu masz link do pobrania DC++ i ze wskazówkami jak go skonfigurować! Jedno z zdjęć się nie wyświetla, toteż po konfiguracji należy wybrać --> dodaj ulubiony HUB DC++, wpisać adres silesiaczat.pl, swoją ksywkę poprzedzoną prefiksem [ipt] np. [ipt]Marysia i zapisać. UWAGA W niektórych przypadkach musimy tryb łącza ustawić na pasywny.

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości! 3.04.09 ( w piątek) będziemy definitywnie odcinać osoby niepłacące.

Pozdrówka Wasz Ted