Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

Burze, burze, burze :(

W naszym pięknym karju coś pękło. Przynajmniej na ten tydzień. Pogoda nie sprzyja nam i prawie codziennie nadchodzą zapowiadane burze. Podobno ta sytuacja ma jeszcze utrzymywać się do końca miesiąca. W obawie przed uszkodzeniem urządzeń w trakcie burz, testujemy nowe rozwiązania tzn automaty wyłączające na okres burzy urządzenia podatne na uszkodzenie. Planujemy na jesień zakupić spawarkę do światłowodów i rozpocząć wymianę magistrali na optyczną. Szybkość takiej magistrali zwiększy się do 1000 Mbit/sec (1 Gbit/s), a odporność magistrali na wyładowania atmosferyczne wzrośnie do 99,99% co zwiększy niezawodność rówież w trakcie burz

Niestety jeszcze jesteśmy zmuszeni korzystać ze starych rozwiązań i możemy tylko życzyć sobie jak najmniej burzowych dni (mam nadzieję, że lipiec i sierpień nie będzie miał już takich serii ;-)

Pozdrówka - Wasz Ted