Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

Awarie idą parami - proszę przeczytać WAŻNE dla używających routery

Od lata 2010 borykaliśmy sie z niestabilnością sieci w rejonie ulic 1 Maja 49, 1 Maja 53, Nad Potokiem. W dniu 16.12.2010 udało nam się znaleźć przyczynę tych problemów. Jeden z uzytkowników źle skonfigurował sobie router i podłączył bez uzgodnienia z administracją sieci, co jest u nas ZAKAZANE . W związku z powyższym przypominam, że podłączenie jakiegokolwiek urządzenia do kabla sieciowego, bez uzgodnienia z nami, będzie skutkować odłączeniem od sieci. Osoby, które używają w/w bez uzgodnienia z adminem proszone są o kontakt. W styczniu będziemy bez uprzedzenia wyłączać wszystkich nie stosujących się do tej zasady, ponieważ zwiększa to awaryjność sieci, utrudnia diagnostykę i mamy dzięki temu wiele dodatkowej pracy (również kosztów)!

W niedzielę 19.12 ponownie ten fragment sieci zaczął działać niestabilnie, aż do całkowitego zatrzymania. Tym razem uszkodzenie miało miejsce na dachu AE i wynikło z niesprzyjających warunków atmosferycznych. Uszkodzenie zostało usunięte po godz. 16-tej. Mam nadzieję, że ta część sieci będzie już mogła "odpocząć" od problemów. Za utrudnienia przepraszamy!!!

Przypominam też o wpłatach za korzystanie z internetu wiele osób ma jeszcze zaległości - dłużnicy będą odcinani od sieci!

Pozdrówka Wasz Ted

Nowy numer zgłoszeniowy awarii

W okresie 4.08 do 20.08.2010 awarie prosimy zgłaszać na numer [numer nieaktualny] (numer prosimy zapisać teraz, gdy jeszcze nie macie awarii).

W tym okresie maksymalny czas reakcji będzie wynosił nie 24 godziny, a 48 godzin - prosimy też wyłączać urządzenia na okres burzy. Przypominam, że należy włączyć protokół kontrolny ICMP umożliwiający szybszą diagnozę uszkodzenia. Mamy nadzieję, że w tym czasie nie będziecie musieli nas informować o awariach. Życzymy też miłego wypoczynku wszystkim urlopowiczom i oczywiście bez burzowej pogody.

Podnadto informujemy, że nr [numer nieaktualny] będzie od tej chwili jedynym numerem zgłoszeniowym w przypadku awarii.

Pozdrówka - Wasz Ted

Awaria w Domatorze!

W piątek (21.05) sieć w węźle Domator zaczęła pracować niestabilnie. W godzinach rannych wystąpił problem, który samoistnie ustąpił w godzinach południowych. Jednakże w piątek wieczorem problem pojawił się ponownie. W sobotę został wymieniony kabel magistralny zasilający switch w Domatorze, ale z uwagi, że nie było możliwości wejścia do Domatora, na tym musieliśmy poprzestać. Sieć pracuje w tym rejonie w dalszym ciągu niestabilnie. Problem będzie likwidowany w poniedziałek rano!

Za utrudnienia (w rejonie ulic Floriana, Czrnieckiego Łokietka i południowo-wschodniej części 1 Maja) bardzo przepraszamy.

Pozdrówka Wasz Ted

5Mbit/sec. (50 Mbit/sec. do 3s)

Witam wszystkich użytkowników ASK 'Nelka'. Po trzech tygodniach testów ustaliliśmy parametry łącza. Podstawowy parametr mir do globalnej sieci został ustalony na 5 Mbit/s, a do szkieletu światłowodowego (DC++). mir wynosi 50 Mbit/s (na obszarze głównych magistrali sieci poza rejonem ulicy Długiej gdzie będziemy wymieniać kabel magistralny, gdy tylko ustalimy drogę jego prowadzenia). Warto dodać, że w odróżnieniu od innych dostawców Internetu pracujących w technologii ADSL (gdzie np. przy łączu 4 Mbit wysyłać możemy max TYLKO 0,5 Mbit/s, informacje pochodzą z pewnej firmy, która ostatnio mocno reklamuje się na naszym terenie) nasze łącze jest symetryczne i zarówno wysyłanie jak i ściąganie danych z sieci zostało ustalone na tym samym poziomie, a jedno nie zakłóca drugiego!

Wiele osób zadaje mi pytanie dotyczące uruchomienia telefonu z abonamentem 0,00 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do siebie. Ja korzystam od kilku lat z firmy Alekontakt i jestem zadowolony ze świadczonych przez tę firmę usług (cena 1 minuty rozmowy do Unii Europejskiej oraz do USA, KANADY wynosi 6 groszy z naliczaniem sekundowym - czyli pół godzinna rozmowa do Niemiec kosztuje zaledwie 1 zł i 80 groszy!).

Pozdrówka - Wasz Ted

ROK w 3S nowe parametry łącza

Witam wszystkich użytkowników ASK 'Nelka'. Zapewne wielu zdążyło już zauważyć, że od paru dni podniosła się szybkość transferu z zewnątrz. Otóż z dn. 1.03.2010 mija rok jak korzystamy z usług dostawcy INTENETU firmy 3S - Śląskie Sieci Światłowodowe. W związku z powyższym, zgodnie z obietnicą 3S nasze łącze zmieniło parametry i to napewno nie na gorsze ;-). Parametry łącza (Mir) ustalone na jednego użytkownika to 4,5Mbit/sec./4,5Mbit/sec oraz do 50Mbit/sec./50Mbit/sec. (download/upload) do śląskiego szkieletu światłowodowego (3s).Tym bardziej jeśli lubisz ściągać z sieci różne pliki, to sprawdź czy nie znajdziasz ich wśród tych kilkudziesięciu Terabajtów udostępnianych w DC++. Napewno ściągniesz te pliki do swojego komputera kilkanaście razy szybciej!

Pozdrówka - Wasz Ted