Your IP: 18.208.211.150
Hostname:
ec2-18-208-211-150.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Testujemy nowe łącze

Już od prawie dwóch tygodni testujemy łącze z ustalonymi nowymi parametrami. Obecnie na osobę MIR ustawiony jest na 8 Mbit/s - 8 Mbit/s (download – upload) do globalnej sieci i 45 Mbit/s - 45 Mbit/s do 3S (DC++). Niestety w tym samym czasie mieliśmy też kilka awarii najczęściej nie z naszej winy (problemy elektryczne w głównych węzłach), co sprawiało niestabilną pracę sieci. Mam nadzieję, że wszystko się ustabilizuje i otrzymamy od Was informacje zwrotne dotyczące pracy sieci z nowymi parametrami. Takie informacje prosimy kierować na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Przypominam, że kontakt osobisty w biurze sieci możliwy jest w poniedziałek, piątek w godzinach 1610 – 1710

W związku ze zmianą terminu płatności za łącze u dostawcy, od miesiąca stycznia 2012 wprowadzamy nowy termin płatności: 10-go każdego miesiąca za dany miesiąc. W szczególnych przypadkach, indywidualnie możemy pozostać przy dotychczasowym terminie pod warunkiem regularności w dokonywaniu opłat.

Życząc wszystkim nadtransferów pozdrawiam Wasz Ted.

Wkrótce przyspieszenie!

Witam.

ASK Nelka przygotowuje się do kolejnego przyspieszenia. Po otrzymaniu nowego, dwukrotnie  większego  transferu, niewątpliwie zwiększymy też MIR ustalony na jednego użytkownika, wynoszący obecnie 6Mbit/6Mbit (Download/Upload) do globalnej sieci. Do 3S (DC++, gry itp.) maksymalny transfer zostanie na poziomie 50Mbit/50Mbit (oczywiście na jedną sekundę J ).

Korzystając z okazji przypominam o dokonywaniu zaległych wpłat.  

Osobisty kontakt w biurze sieci jest możliwy w poniedziałki, środy, piątki w godz. 1615 - 1715.

Pozdrawiam Wasz Ted 

 

 

 

Kradzieże kabla

Witam.

W ostatnich dwóch tygodniach dwa razy skradziono kable magistralne przy ulicy Czecha, pozbawiając w ten sposób dostępu do Internetu użytkowników z ulic: Czech, Bogucicka, 1 Maja (nieparzyste za Bogucicką) , Nad Potokiem. Wiem, że sytuacja jest trudna i wiele osób nie ma na piwo, ale podejrzewam, że tak cieniutkie kable teletechniczne nie posiadają na tyle miedzi by na piwko starczyło. Praca z obieraniem igielitu też prosta nie jest, a wytapianie jak w przypadku kabli elektrycznych nie ma zupełnie sensu. Nas jednak takie kable kosztują, a ponadto naprawa też wymaga wiele wysiłku. W związku z tym prośba do panów „biednych”: zostawcie nasze „sznurówki”, niech sobie wiszą, no chyba, że to robicie złośliwie, ale o to nikogo nie podejrzewam. Prośba też do Was drodzy użytkownicy: gdy dostrzeżecie kogoś bawiącego się przy naszych kablach poproście by nie zrywał.

Co ciekawe zbiegło się to w czasie z wędrówkami po obszarze naszej sieci panów z pewnej firmy telekomunikacyjnej „N..i”, kłamiącej w żywe oczy, że jak cytuję „ Wasz budynek został okablowany przez nowego operatora w związku z tym my teraz będziemy tu dostarczać INTERNET”. Takie słowa zostały wypowiedziane do mnie jako mieszkańca tego terenu ;). Naciągają jak idzie, a przecież każdy wie jak wygląda ADSL-owy dostęp do sieci. Konkurencja konkurencją, ale stop bezczelności.

Życząc wszystkim nad transferów pozdrawiam Wasz Ted

 

Nawałnica!

Witam!

Byłbym bardzo nie oryginalny, gdybym powiedział, że przez Zawodzie (we wtorek) przeszła potężna nawałnica, ale powiem. Wielu z Was potraciło ulubiony telewizor, komputer, kartę sieciową, PSX, czy router (ja sam konfigurowałem chyba z 30 szt.). Niestety i Nelka ucierpiała. Straciliśmy, bezpowrotnie kilkanaście switchy, accesspointa na ulicy długiej oraz accesspointa w antenie dookólnej i wiele godzin ciężkiej pracy. Tu chciałbym podziękować wszystkim, którzy chociaż troszkę przyczynili się do odbudowy sieci, a wśród nich byli: Kronos, Neon, Dax, Bartek, Widmo, Marek, Piotrek, Stanley, Air i … ja coś tam też zrobiłem … . Takiej nawałnicy nie mieliśmy już od lipca 2008 i miejmy nadzieję, że długo nie będzie.

Przy okazji mam prośbę, jeżeli by taka nawałnica ponownie się pojawiła proszę o 24h czasu na podstawowe naprawy – bez telefonów. Gdybym nie musiał na drabinie odbierać mnóstwa, telefonów naprawy potrwałyby o ponad połowę krócej!!!

Ze względu na zakup wielu urządzeń musieliśmy wydać nie jeden grosz na sprzęt, w związku z tym bardzo proszę osoby zalegające z opłatą o wpłacenie należności.

 

Pozdrawiam Wasz Ted

Nowy radiolink na Równoległą

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nowe urządzenia transmisyjne, łączące węzeł główny z ulicą Równoległa. Testy wyszły pozytywnie i transfer z ulicą Równoległą "skoczył" prawie do 100 Mbit (symetrycznie)!

Życząc nadtransferów pozdrawiam Wasz Ted 

Awaria radiolinku równoległa

Z początkiem maja uległ uszkodzeniu most radiowy do ulicy Równoległej. Oczywiście uruchomiliśmy to łącze, ale na urządzeniach zastępczych. Obecnie czekamy na nowe urządzenia. Za ewentualne utrudnienia użytkowników w tym rejonie przepraszamy.

 

6Mbit/sec. (50 Mbit/sec. do 3s)

Okno na świat naszej sieci ponownie się poszerzyło, tym razem o 50% do globalnej sieci. Po dwu dniach testów ustaliliśmy nowe parametry łącza. Podstawowy parametr mir do globalnej sieci został zwiększony do 6 Mbit/s (oczywiście symetrycznie: 6 Mbit/s Upload i 6 Mbit/s download), a do szkieletu światłowodowego (DC++). mir wynosi 50 Mbit/s (również symetrycznie) (oczywiście bez limitów danych)w przeciwieństwie do dostawców pracujących w technologii ADSL, czyli na łączach telefonicznych (gdzie np. przy łączu 4 Mbit wysyłać możemy max TYLKO 0,5 Mbit/s, warto sprawdzić przed podpisaniem 'lojalki' w takiej firmie ;-)

W dalszym ciągu wiele osób zadaje mi (telefonicznie) pytanie dotyczące uruchomienia telefonu z abonamentem 0,00 zł.

Czytaj więcej: 6Mbit/sec. (50 Mbit/sec. do 3s)

Radiolinia do węzła Goldsteiny uruchomiona !!!

Po wielu testach została uruchomiona radiolinia do węzła goldsteiny (dotyczy ulic: Długa, Drzewna, Reja, 1 Maja 7,9). Radiolinia pracuje w technologii 'N' co umożliwiło zestawienie linku do 180Mbps (zobacz ekran). Podczas testów udawało nam się osiągać transfery do 9895 Kb-ajtów/sec. co daje pełną możliwość wykorzystania naszego łącza! Przypomne, że na dobrze skonfigurowanym kliencie DC++ możemy pobierać pliki z prędkością do 50 Mbit/sec ~ 5500 Kb-ajtów/sec., niezależnie od tego korzystać z globalnej sieci z transferem 5 Mbit/sec. i to symetrycznie (upload i download)

Oczywiście most radiowy jest ciągle jeszcze w drugiej fazie testów, dlatego spostrzeżenia co do jego działania prosimy niezwłocznie kierować do administracji sieci

Pozdrówka - Wasz Ted

Przerwy w dostępie do sieci

Z powodu konfiguracji radiolinku w kierunku "goldstein-ów" (ul. Długa, Drzewna, Reja), w dniach 17 - 20.01.2011r mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępie do internetu. Prace są prowadzone w celu zwiększenia transferu do tego węzła, czyli na całym obszarze "goldstein-ów".

Za utrudnienia przepraszamy!!!

Pozdrówka Wasz Ted