Your IP: 54.196.26.1
Hostname:
ec2-54-196-26-1.compute-1.amazonaws.com

Your Browser: unknown unknow

Modernizacja sieci

 

Witam użytkowników ASK „Nelka”.

Już w niebawem bo we wrześniu rozpoczniemy kompleksową modernizację sieci ASK „Nelka”. Przyjęta technologia to GPON, która umożliwia podanie sygnału sieciowego z transferem nawet do 2Gigabitów/sec bezpośrednio do użytkownika końcowego (czyli światłowodem do mieszkania).

Da to wiele nowych możliwości:

  1. Transfer do 2 Gbit/s
  2. Niezawodność i ciągłość działania sieci niezależnie od warunków atmosferycznych (burze itp.)
  3. Uniezależnienie się od awarii zasilania (pomiędzy serwerownią OLT, a użytkownikiem końcowym ONT lub ONU - nie ma urządzeń wymagających zasilania prądem)
  4. Większe bezpieczeństwo
  5. Możliwość transmisji Telewizji w jakości Full HD (i lepszej)

O szczegóły można pytać w biurze sieci.

Wasz admin Ted.

Postęp prac - 12.09.2018

Modernizacja Etap 1 rozwieszane kabli magistralnych - realizacja 65%

Postęp prac - 8.10.2018

Rozwieszenie kabli magistralnych - realizacja 80%,

Podłączanie użytkowników końcowych realizacja - 7%

 

 

Uwaga na psiaki

Poproszono mnie o opublikowanie ostrzeżenia na stronie ASK NELKA. Nie jest to nasza normalna praktyka, ale tym razem temat dotyczy niewinnych zwierząt, dlatego zdecydowałem się na tę notkę.

W ostatnim czasie w rejonie Zawodzia oraz osiedla Gwiazdy ktoś rozrzuca „kiełbasy” nafaszerowane gwoździami lub trutką na szczury. Niestety naszym pieskom nie zawsze da się „przegadać”, żeby nie spożywały wszystkiego co znajdą na swojej drodze.  Zwierzęta konają w męczarniach. Dlatego ostrzegamy, żeby dokładnie pilnować naszych czworonogów podczas spacerów. Nie wypuszczać ich bez smyczy, a tym bardziej samych na spacer.

Zwróćmy też uwagę na podejrzane osoby np. wyrzucające przedmioty, lub paczuszki, w których mogą się znajdować w/w pułapki.

 

Z uwagi, że jesteśmy na etapie wymiany magistrali miedzianych na światłowody, co jest b. kosztowną inwestycją, prosimy o dokonywanie regularnych wpłat za korzystanie z sieci, umożliwi nam to szybkie zakończenie prac.

Pozdrawiam Wasz Ted